Menu  

   

Sukcesy naszych uczniów w konkursach przedmiotowych

Szczegóły

 

Siedmioro uczniów naszego gimnazjum weźmie udział w finałach wojewódzkich konkursów przedmiotowych organizowanych przez Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty a troje z nich jest podwójnymi finalistami.

Nasi uczniowie corocznie zostają finalistami i laureatami konkursów przedmiotowych. W ubiegłym roku szkolnym 2015/2016 sukcesy uczniów uplasowały naszą szkołę na I miejscu w powiecie jędrzejowskim i XIII w województwie na 211 gimnazjów. Wówczas pięcioro uczniów wzięło udział w 9 finałach. Ostatecznie cała piątka uzyskała tytuły Laureatów oraz tytuły finalistów, w tym dwoje uczniów zostało podwójnymi finalistami.

W bieżącym roku szkolnym siedmioro uczniów, weźmie udział w 10 finałach. Ilu zdobędzie zaszczytny tytuł Laureata okaże się wkrótce.

Nasi finaliści:

Julia Szymkiewicz ucz. kl. 3C będzie reprezentowała szkołę w dwóch finałach, w konkursie: historycznym i matematycznym. Do konkursu historycznego przygotowuje ją pani Magdalena Wiklina a matematycznego pan Marek Woźnica. Julia jest zeszłoroczną laureatką konkursu biologicznego oraz podwójną finalistką konkursu historycznego i języka polskiego. Finalistką konkursu historycznego po raz pierwszy Julia została już w I klasie gimnazjum. Jej tegoroczny sukces jest wyjątkowy. Julia w historii szkoły jest jedyną uczennicą, która trzeci raz z rzędu została finalistką jednego konkursu. Mamy nadzieję, że uwieńczeniem tego sukcesu będzie w tym roku tytuł Laureata konkursu historycznego. Oprócz wszechstronnych uzdolnień dydaktycznych Julia jest uczennicą wyjątkowo usportowioną. Osiąga znakomite sukcesy lekkoatletyczne. W zeszłym roku znalazła się w najlepszej trójce sportowców plebiscytu „Echa Dnia” – najpopularniejszy talent powiatu jędrzejowskiego w kategorii lekkoatletyka.

Natalia Słupczyńska ucz. kl. 3D została podwójną finalistką konkursów: chemicznego i matematycznego. Do konkursu przygotowują ją panie: Bożena Równiak (chemia) i Ewelina Rachuba (matematyka).

          Maciej Grodzki ucz. kl. 2A weźmie udział w finałach dwóch konkursów: geograficznym i historycznym. Macieja do konkursów przygotowują panie: Aneta Skrobot (geografia) i Agnieszka Wojarska (historia). Na uwagę zasługuje fakt, ze Maciej jest uczniem dopiero II klasy. 

W finale konkursu języka polskiego weźmie udział Magda Machnik ucz. kl. 3C. Do konkursu przygotowuje ją pani Beata Lubelska. Magda jest zeszłoroczną laureatką konkursu historycznego.

      Finalistką konkursu języka niemieckiego została Natalia Chrabąszcz ucz. kl. 3C. Do konkursu przygotowuje ją pani Jolanta Smolarczyk. Natalia uplasowała się na I miejscu na wojewódzkiej liście finalistów osiągając wyjątkowy wynik 79 punktów – 98,8%.

        Karolina Szymkiewicz ucz. kl. 3A weźmie udział w finale konkursu geograficznego. Do konkursu przygotowuje ją pani Aneta Skrobot.

     Kacper Szymkiewicz ucz. kl. 3B to kolejny uczeń, który weźmie udział w finale konkursu geograficznego. Do konkursu przygotowuje go pani Aneta Skrobot. 

 

Jest o co walczyć. Finaliści i laureaci konkursu otrzymują ważne na terenie całego kraju odpowiednie zaświadczenia Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty na podstawie których Laureaci konkursów przedmiotowych przyjmowani będą do wybranej szkoły ponadgimnazjalnej, niezależnie od ustalonych przez szkołę kryteriów. Ponadto laureat konkursu przedmiotowego dla gimnazjum otrzymuje celującą roczną ocenę klasyfikacyjną z tego przedmiotu. Laureaci konkursów przedmiotowych o zasięgu wojewódzkim lub ponadwojewódzkim, organizowanych z zakresu jednego z przedmiotów objętych egzaminem gimnazjalnym są zwolnieni z danego zakresu odpowiedniej części egzaminu gimnazjalnego, a w przypadku języka obcego nowożytnego – z części trzeciej egzaminu. Udział uczestnika w finale konkursu zostanie odnotowany na szkolnym świadectwie ucznia. 

Życzymy naszym uczniom powodzenia w finałach i uzyskania upragnionych tytułów LAUREATA KONKURSU. 

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to Twitter

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

   
© Gimnazjum Publiczne w Małogoszczu