Menu  

   

Światełko dla Armii Krajowej

Szczegóły

Odpowiadając na apel Wojewody Świętokrzyskiego p. Agaty Wojtyszek oraz dr Doroty Koczwańskiej - Kality Naczelnik Delegatury IPN w Kielcach o uczestnictwo w akcji „Światełko dla Armii Krajowej”, nad którą patronat objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, organizowanej z inicjatywy Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz Światowego Związku Żołnierzy AK.

Członkowie Szkolnej Grupy Przysposobienia Obronnego działającej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Małogoszczu, zapalili symboliczne znicze na grobach żołnierzy AK spoczywających na cmentarzu parafialnym w Małogoszczu. W ten sposób upamiętniliśmy heroizm niezłomnych żołnierzy Armii Krajowej  co stanowi  wyraz szacunku, wdzięczności i pamięci o nich oraz  zostało dokonane wzorem Warszawy.

Uroczysta inauguracja akcji, która miała związek z 75 rocznicą przekształcenia Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową  miała miejsce  we wtorek - 14 lutego 2017r. o godzinie 10.00 w Warszawie przy Tablicy upamiętniającej Akcję pod Arsenałem (ul. Długa 52).

 

 Komendant SGPO

Jacek Szymański

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to Twitter

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

   
© Gimnazjum Publiczne w Małogoszczu