Menu  

   

Konkurs historyczny dla klas I gimnazjum – Bitwa pod Małogoszczem w Powstaniu Styczniowym

Szczegóły

22 lutego 2017 roku w naszym gimnazjum odbył się , zgodnie z tradycją szkoły , konkurs adresowany do uczniów klas pierwszych „Bitwa pod Małogoszczem w Powstaniu Styczniowym”.

Przedstawiciele poszczególnych klas to :

Klasa I A – Katarzyna Dziura, Aleksandra Janus i Natalia Jurczak

Klasa IB – Magdalena Gajda, Aleksander Siedlecki i Jakub Skrobot

Klasa IC – Julia Szproch , Klaudia Szproch i Amelia Włodarczyk

Konkurs składał się z trzech etapów. Uczestniczy musieli wykazać się wiedza ogólną o Powstaniu Styczniowym i szczegółową w obszarze bitwy pod Małogoszczem. Szczególnie zacięta rywalizacja rozegrała się pomiędzy klasą I A i klasą I C. Zwyciężyła klasa IA, zdobywając 26 punktów, drugie miejsce i 25 punktów wywalczyła klasa IC, trzecie miejsce zajęła klasa IB  z 16 punktami.

Wszyscy uczestnicy konkursu zostali w nagrodę zaproszeni na koncert „Waszej Pamięci Żołnierze Wyklęci”, który odbędzie się 28 lutego 2017 roku w Kieleckim Centrum Kultury. Jego organizatorem jest Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach we współpracy ze Stowarzyszeniem PASSIONART.  Koncert jest integralną częścią obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Wydarzenie jest formą przypomnienia o niezłomności i odwadze polskich żołnierzy podziemia antykomunistycznego i niepodległościowego a jego ideą przewodnią jest budowanie świadomego i odpowiedzialnego patriotyzmu.

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to Twitter

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

   
© Gimnazjum Publiczne w Małogoszczu