Menu  

   

SZKOLNA GRUPA PRZYSPOSOBIENIA OBRONNEGO TO WYCHOWANIE OBYWATELSKIE, OPARTE NA WARTOŚCIACH PATRIOTYZMU…

Szczegóły

Z okazji 25-lecia Szkolnej Grupy Przysposobienia Obronnego Orlęta Poland Commando LOK Surwiwal Military działającej przy Z.Sz.O. w Małogoszczu z inicjatywy Komendanta SGPO Jacka Szymańskiego na terenie Zagrody Edukacyjnej - Ostoja Dworska w Leśnicy odbyło się spotkanie z Marszałkiem Województwa Świętokrzyskiego Adamem Jarubasem. 

Po prezentacji grupy Marszałkowi Województwa Świętokrzyskiego przez Komendanta SGPO Jacka Szymańskiego, Gospodarz Ostoi Dworskiej Grzegorz Szymański, staropolskim obyczajem powitał  zaproszonych gości, kierując się  przysłowiem Gość w dom, Bóg w dom.

Ponadto dla uświetnienia owego spotkania, jak to czyniono od wieków w prastarej rezydencji Starostów Małogoskich, oddano salwę artyleryjską. 

Głównym celem spotkania, było przybliżenie zaproszonym gościom, działań SGPO poprzez nieszablonowy pokaz bojowo-sprawnościowy w wykonaniu członków grupy z prezentacją sprzętu. Podczas ćwiczeń surwiwalowych, najmłodsi małogoscy adepci szkoły przetrwania, mieli za zadanie rozpalić ognisko i ugotować wodę na prowizorycznie przygotowanej kuchence, egzamin zdali celująco a starszyzna pod dowództwem ,,Y,, przeprowadziła szkolenie na okoliczność działania w sytuacjach kryzysowych, gdzie w ćwiczeniach bojowych uczestniczył Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas.

 

 

Szkolenie składało się z trzech zadań, pierwsze to „Manual” , ćwiczenie polegało na obsłudze broni i opanowaniu postaw strzeleckich, drugie zadanie było bardziej rozbudowane, gdyż polegało na podejściu do budynku i uwolnienie „utraconego personelu”,  następnie wezwanie transportu i szybka ewakuacja z zagrożonego terenu, trzecie zadanie polegało na szkoleniu snajperskim w pełnym kamuflażu oraz obserwacji obiektu – nasz  „REKRUT” poradził sobie bardzo dobrze.

 

 

Po szkoleniu, wszyscy udali się na ognisko z pieczeniem kiełbasek w scenerii rekonstrukcji obozowiska powstańczego z 1863 r . Wszyscy uczestnicy szkolenia otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Marszałka Województwa Świętokrzyskiego Adama Jarubasa.

W spotkaniu udział wzięli Beata Oczkowicz - Dyrektor Biura Spraw Obronnych, Bezpieczeństwa i Ochrony Informacji w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego , Burmistrz Miasta i Gminy Małogoszcz - Jan Głogowski, Dyrektor Z.Sz.O. w Małogoszczu - Krzysztof Dutkiewicz, Dyrektor Biura Certyfikacji w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego  - Dorota Szymkiewicz.

Serdecznie dziękujemy i zapraszamy ponownie.


 SGPO

 

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to Twitter

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

   
© Gimnazjum Publiczne w Małogoszczu