Menu  

   

Światowy Dzień Pluszowego Misia - czyli garść misiowych informacji!!!

Szczegóły

Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzimy 25 listopada już od 2002 roku, Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej. Pierwsza pluszowa zabawka powstała bowiem w 1902 roku w Nowym Jorku na cześć prezydenta USA Teodora Roosevelta.

Co takiego przyczyniło się do jej powstania? przeczytajcie sami…………….

Prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaniósł go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek… Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.

26 listopada w szkolnej bibliotece uczciliśmy Dzień Pluszowego Misia. Na każdej przerwie uczniowie z gimnazjum i liceum czytali swoim młodszym kolegom opowieści o misiach m.in. o Kubusiu Puchatku, o Misiu Uszatku. Czytanie to uświetniły nam uczennice z klasy czwartej w przebraniach misiowych oraz całe mnóstwo pluszaków, które przynieśli ze sobą uczniowie klas I-III.

           Sto lat Misiu!!!

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to Twitter

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

   
© Gimnazjum Publiczne w Małogoszczu