Menu  

   

Projekt Akademia Obywatelska 1918

Szczegóły

Miło nam poinformować, że 10 maja 2018 roku odbyła się kolejna  inspirująca i ciekawa konferencja dotyczącą organizowania inicjatyw obywatelskich. Motywem przewodnim były rekonstrukcje historyczne.

Projekt Akademia Obywatelska 1918 wpisuje się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i jest realizowany w oparciu o założenia wychowania patriotycznego oraz obywatelskiego we współpracy z Urzędem Marszałkowskim. 

Obszarem tematycznym działań i równocześnie wyzwaniem dla wszystkich uczestników projektu będzie przygotowanie dla społeczności lokalnej różnorodnych inicjatyw upamiętniających 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

W programie konferencji znalazł się iwent sportowy z nutą patriotyzmu czyli Szczypiorniak na drodze do wolności - dr Stanisław Hojda, z Politechniki Świętokrzyskiej oraz Sławomir Szmal, piłkarz ręczny Vive Tauron Kielce –w arcy ciekawym panelu tematycznym przekonali zgromadzonych , że patriotyzm i sport mają ze sobą dużo wspólnego.

Na  konferencji nasz Zespół Szkół reprezentowali uczniowie Piotr Kołaczkiewicz i Jakub Wiater oraz koordynatorzy projektu Magdalena Wiklina i Agnieszka Wojarska. Poprzez takie działania kształtujemy postawy szacunku dla historii własnego narodu oraz budujemy i rozwijamy zainteresowanie przeszłością związana ze środowiskiem lokalnym.

Całą społeczność uczniowską zapraszamy do współpracy w ramach obchodów 100 Lat Niepodległości – czekamy  na pomysły i uczniowską inicjatywę w tym wyjątkowym 2018 Roku!

Submit to DeliciousSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to Twitter

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

   
© Gimnazjum Publiczne w Małogoszczu